Одеська державна хореографічна школа – найстаріший у своєму роді навчальний заклад України. Заснована вона була ще до війни, в 1939 році, за рішенням управління у справах мистецтва при Одеському облвиконкомі. До цього при одеських музичних школах існували тільки балетні класи.

Школа розмістилася у самому центрі міста на вулиці К.Маркса (нині Катерининська). Але недовго в її класах звучала класична музика і французька мова. Але не вдалося першим учням закінчити своє навчання – почалася війна.

10 квітня 1944 року Одеса була звільнена від фашистських окупантів, і у вересні того ж року хореографічна школа знову відкрила свої двері для дітей, які мріяли про балет. Через п’ять років, в 1949 році, перші випускники школи почали самостійне творче життя.

Біля колиски Одеської хореографічної школи стояли чудові люди – випускниця кафедри спеціального фортепіано Одеської консерваторії Єва Олександрівна Шиф та соліст балету Одеського оперного театру Георгій Олександрович Рейс. Є.О. Шиф керувала школою майже тридцять років.

З ними разом працювали чудові майстри: Л.А. Цхомелідзе, Н.П. Єгоров, Е.А. Пушкіна, І.М. Вишняков. Саме вони заклали основні традиції школи. Діти, які прийшли вчитися прекрасному мистецтву танцю, для педагогів школи не є слухняною глиною, з якої можна ліпити все, що забажаєш, а є особистістю з неповторним внутрішнім світом, талантом і здібностями, які потрібно розвивати.

І нехай не всі учні стають артистами балету. Зате вони на все життя засвоюють найважливіший урок: без праці нічого в цьому світі не доб’єшся. А головне – в їх душах назавжди залишилэться любов до високого мистецтва, вміння відрізняти істинно прекрасне від сурогату.

Основоположні принципи своєї школи Є.Шиф дбайливо передала своєму наступнику. У 1968 році директором школи став її випускник А.М.Середа. У 1973 році школа переїхала в будинок на перетині вулиць Жуковського і Преображенської.

На сьогоднішній день наша школа – єдина спецыалызована комунальна хореографічна школа в Одесі. З квітня 2014 р. директор – Книжник Оксана Анатоліївна. Контингент учнів становить 252 учня, які навчаються на двох відділеннях – класичного і сучасного танцю.

Випускники школи отримують дипломи Державного зразка. У школі працюють талановиті та кваліфіковані педагоги та концертмейстера.

Ми тісно співпрацюємо з Одеським національним академічним театром опери та балету. Класи ведуть провідні балерини ,в репертуар театру Опери та Балету входять дитячі балети, систематично відбуваються концерти учнів школи, також концерти учнів і шкільні вистави проходять на кращих сценах театрів нашої країни.